DOLAR 32,1833 % -0.14
EURO 34,9545 % 0.02
STERLIN 41,0513 % -0.01
FRANG 35,1988 % -0.06
ALTIN 2.423,85 % 0,22
BITCOIN 68.883,99 -0.606

AFAD, 215 personel alacak!

Yayınlanma Tarihi : Google News
AFAD, 215 personel alacak!

AFAD, 215 sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar uygulama ve sözlü sınav usulüyle belirlenecek. Detaylar Resmi Gazete’de yayımlanırken başvuru şartları ve takvim belli oldu.

Kamu kurumlarına istihdamlar devam ediyor. Bu sabah Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın personel alım ilanının ardından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı alım yapacağını duyurdu. Bu doğrultuda AFAD taşra teşkilatında çalıştırılacak 215 sözleşmeli personel alacak.

UYGULAMA VE SÖZLÜ SINAV YAPILACAK
Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, personel alımı uygulama ve sözlü sınavla yapılacak.

Ortaöğretim mezunu adaylarda, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının bilişim teknolojileri, elektrik-elektronik teknolojisi, endüstriyel otomasyon teknolojileri, harita-tapu-kadastro, inşaat teknolojisi, itfaiyecilik ve yangın güvenliği, kimya teknolojisi, makine ve tasarım teknolojisi, metal teknolojisi, metalürji teknolojisi, motorlu araçlar teknolojisi, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme, ulaştırma hizmetleri ile bunlara denkliği kabul edilen alanları bitirme şartı aranacak.

KPSS’DE 60 PUAN ALMA ŞARTI
Ayrıca 2022’deki Kamu Personel Seçme Sınavı’nda “KPSSP94” puan türünden en az 60 almış olma şartı aranacak.

Ön lisans mezunlarının ise mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olmak kaydıyla, ön lisans düzeyinde öğretim veren kurumların “Acil Durum ve Afet Yönetimi” veya “Sivil Savunma ve İtfaiyecilik” programları ile bunlara denkliği kabul edilen programları bitirme ve 2022’deki sınavda “KPSSP93” puan türünden en az 60 alma şartı bulunuyor.

BAŞVURULAR KARİYER KAPISI ÜZERİNDEN YAPILACAK
Adaylar başvurularını, 9 Ekim saat 10.00 ile 17 Ekim saat 17.00 arasında e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üzerinden elektronik ortamda yapacak.

 

SONUÇLAR KURUMUN SİTESİNDEN AÇIKLANACAK
Kariyer Kapısı üzerinden başvurmayan adayların talepleri dikkate alınmayacak. Başvuru sonuçları, Başkanlığın internet adresi “www.afad.gov.tr”de yapılacak duyurudan sonra adaylar tarafından Kariyer Kapısı üzerinden görüntülenebilecek. Adaylara ayrıca yazılı bir tebligatta bulunulmayacak.

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.