DOLAR 32,5919 % 0.27
EURO 34,7507 % 0.16
STERLIN 40,3138 % 0.34
FRANG 35,8035 % 0.27
ALTIN 2.473,86 % -1,03
BITCOIN 65.910,89 1.487

Bakanlıktan flaş açıklama! 65 yaş üstü ücretsiz toplu taşıma devam edecek mi?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bakanlıktan flaş açıklama! 65 yaş üstü ücretsiz toplu taşıma devam edecek mi?

Son dakika haberine göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 65 yaş üstü ücretsiz toplu taşıma hakkında açıklamada bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “65 yaş üstü vatandaşlarımız toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmayı sürdürecek” denildi. Bu açıklama ile birlikte 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşımadan ücretsiz olarak yararlanmaya devam edeceği belirtilmiştir.

Ayrıca, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik aylık gelir desteği ödemelerinin 1 Temmuz 2023 itibarıyla yüzde 50 artırıldığı da ifade edilmiştir. Bu artış ile şehir içi özel halk otobüsü ve deniz ulaşım araçlarını ücretsiz taşıyan engelli ve yaşlı vatandaşlara destek sağlanmıştır.

“Şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir özel deniz yolu ulaşım aracı için yaptığımız ödeme 3 bin 375 liraya, Ankara ve İstanbul’da şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı için desteğimiz 4 bin 500 liraya yükseldi. Diğer büyükşehirlerde, şehir içi toplu taşıma aracı için yaptığımız destek 3 bin 375 liraya, büyükşehir belediyesi olmayan illerde şehir içi toplu taşıma aracı için desteğimiz 2 bin 700 liraya yükseltilmiş oldu.”

 

” Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın şehir içi toplu taşıma imkanlarından ücretsiz bir biçimde yararlanabilmeleri için gereken desteği sürdüreceğiz.”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, engelli ve yaşlı vatandaşların ücretsiz toplu taşıma hizmetlerinden yararlanmaları için gereken desteğin sürdürüleceğini vurguladı. Aynı zamanda bakanlık olarak sosyal hizmet anlayışının tüm kesimleri kapsayacak şekilde yaygınlaştırıldığını ve eşitlik ilkesiyle hizmetlerin devam edeceğini belirtti.

“Bakanlık olarak ücretsiz seyahat uygulaması kapsamında engelli ve yaşlılarımız için 2015 yılından günümüze kadar 1 milyar 740 milyon lira gelir desteği ödemesi yaptık. Sosyal hizmet anlayışımızı yaşlılarımız, engellilerimiz ve toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde yaygınlaştırdık. Bakanlık olarak hak temelli anlayışla belirlediğimiz hizmetlerimize başta engelli ve yaşlı vatandaşlarımız olmak üzere her bireyin eşit, tam ve ayrımcılığa uğramadan toplumsal hayata katılımlarını desteklemek amacıyla devam edeceğiz. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın şehir içi toplu taşıma imkanlarından ücretsiz bir biçimde yararlanabilmeleri için gereken desteği sürdüreceğiz.”

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.