DOLAR 32,2960 % -0.05
EURO 34,9357 % -0.05
STERLIN 41,4751 % 0.04
FRANG 36,1452 % 0.01
ALTIN 2.391,71 % -0,97
BITCOIN 66.859,57 -3.074

Pamukova İstasyonunda incelemelerde bulundular..

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pamukova İstasyonunda incelemelerde bulundular..

Boğaziçi ve Ankara Ekspresinin Sakarya da sadece Pamukova İstasyonunda durmaması tepkilere neden olmuştu. TCDD 1. Bölge Müdürlüğü teknik ekipleri Pamukova İstasyonunda incelmelerde bulundular..

Boğaziçi ve Anka Ekspresinin seferlerine başlamasının ardından iki ekspresinde Sakarya da sadece Pamukova İstasyonunda durmaması tepkilere neden olmuştu. Pamukova İstasyonun trenlerin durması için güvenlik açısından yeterli olmadığı, yeni peronların, ışıklandırma ve sinyalizasyon sistemine gereksinimi olduğu ifade edilmişti. TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Teknik ekipleri, Belediye Başkanı Güven Övün, Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Belediye Fen İşleri ekipleri, SEDAŞ ekipleri trenlerin durabilmesi için Pamukova tren istasyonunda incelmelerde bulundular.

TCDD 1. Bölge Müdürlüğü teknik ekipleri, Pamukova tren istasyonunda yeni bir yolcu indirip bindirmek için yeni bir perona ihtiyaç duyulduğunu, istasyonun ışıklandırılmasının tekrar yapılması gerektiğini, Cihadiye Mahallesi yolunda sinyalizasyon sistemi veya mevcut alt geçidin işler hale getirilmesi gerektiğini vurgulayarak çalışmaların hemen başlatılacağını ifa ettiler.

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün ise Pamukova tren istasyonuna yapılacak 100 metre uzunluğundaki yolcu indime ve bindirme peronlarının bir ivedilikle yapılıp vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için belediye olarak peronların inşasını yapabileceklerini ifade etti. Yapılan incelmeler ve ölçümler sonunda Pamukova Belediyesi TCDD 1. Bölge Müdürlüğü ile istasyonun işler hale getirilmesi ve peron inşaatının yapılması için protokol yapılmasına karar verildi.

TCDD İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü ve Pamukova Belediyesi arasında yapılacak protokol sonrası yeni peronların yapım çalışmalarının kısa zamanda başlayacağı, diğer teknik çalışmaların ise TCDD ekiplerince yapılacağı ifade edildi.

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.