DOLAR 32,2381 % -0.01
EURO 35,0071 % 0.09
STERLIN 41,0801 % 0
FRANG 35,2688 % 0.09
ALTIN 2.421,77 % 0,14
BITCOIN 68.411,09 -1.317

Ekipler ve Muhtarlar Sahada..

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ekipler ve Muhtarlar Sahada..

Pamukova Eskiyayla Mahallesinde yoğun tipi nedeni ile elektrikler kesildi. Belediye kar küreme ve SEDAŞ ekipleri yer yere 1 metreyi geçen karda mahalleye böyle ulaştılar..

Pamukova’nın yüksek kesimlerinde devam eden yoğun kar yağışı, İlçenin en yüksek rakımlı mahallesi Eskiyayla’da yoğun tipiye dönünce mahallede enerji hatlarındaki tellerin dolaşması nedeni ile elektrikler kesildi.

Mahalle Muhtarı Kazım Uzan’ın durumu Belediye ve SEDAŞ ekiplerine bildirmesi üzerine, mahalleye elektrik verebilmek için ekipler yola çıktı. Pamukova Belediyesi karla mücadele yer yer 1 metreyi geçen karda zor şartlarda ilerlemeye çalışırken, SEDAŞ ekiplerini taşıyan araç, karla mücadele eden iş makinesine halatla bağlanarak mahalleye ulaşabildi.

SEDAŞ ekipleri yoğun tipiye rağmen yaptıkları çalışma ile bir süre sonra Eskiyayla mahallesine elektrik verdiler.

Ekipleri mahalle girişinde karşılayan muhtar Kazım Uzan, Belediye karla mücadele ekipleri ile SEDAŞ ekiplerini zorlu hava koşullarına rağmen mahallerine gelerek elektrik arızasını giderdikleri için teşekkür etti.

Öte yandan diğer yüksek kesimlerde bulunan Kazımiye ve Şahmelek Mahallelerinde yoğun tipi nedeniyle kapanan yolları açmak için Pamukova Belediyesi’nin karla mücadele ekipleri, iş makineleri ile kar küreme çalışması yapıyor.

Ekipler, yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürürken muhtarlarda ekiplere destek veriyor. 

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.