DOLAR 32,2283 % -0.02
EURO 35,0060 % 0.13
STERLIN 41,0884 % 0
FRANG 35,2492 % 0.07
ALTIN 2.421,24 % 0,11
BITCOIN 68.580,01 -0.892

Erdoğan’dan açıklama…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Erdoğan’dan açıklama…


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.


Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs belirli ürünlere talebi arttırırken, bu durum fırsatçıların ortaya çıkmasına sebep oldu. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, bakanlarla olan telekonferans görüşmelerinin görüntülerini paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“HESABINI SORARIZ”

Türkiye’nin bu zor süreçten başarılı bir şekilde çıkacağını vurgulayan Erdoğan, “Ürünleri değişik kanallarla yurt dışına kaçıranlara bunun hesabını sorarız. Ve bunun da bizim yasalarımızda yeri yok. Turizmde 14 günde geri ödeme konusu bunların zaten şuanda Hazine Maliye Bakanlığımız da Turizm Kültür Bakanımız da görüşme halinde” ifadelerini kullandı.

DOĞALGAZ VE ELEKTRİK AÇIKLAMASI

Erdoğan, “Enerjide ise günlük ödemelerin ertelenmesi hususunda yani bu konuyu masaya yatırmanızda fayda olur. Bunlar düşünülebilir, erteleme konumuz olabilir ama doğal gaz ve elektriğin kapanması gibi bir şeyin içerisinde, takdir edersiniz ki biz çok daha zor günler yaşadık, böyle bir şeye girmedik. Çünkü bu devlet sosyal bir devlettir, sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz. Bu konuda kararlı olacağız işi götüreceğiz.” şeklinde konuştu.

UZAKTAN EĞİTİM UZATILACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Selçuk’la yaptığı görüşmede uzaktan eğitim ile ilgili “İnşallah bu çalışma yöntemiyle geleceğe yönelik çok çok farklı bir sistemi de oluşturmuş oluyoruz, oturtmuş oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uzaktan eğitimin devam edip etmeyeceğine ilişkin de konuşan Erdoğan, Bilim Kurulu uzatılmasında fayda var diyorsa ona uyalım, çünkü işin ehli onlar” ifadelerini kullandı.

TWİTTER’DAN PAYLAŞIM YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Milletimizin hizmetinde mesaimiz devam ediyor. Tüm kurum ve kuruluşlarımızın çalışmalarını yakından takip ediyor, adımlarımızı eşgüdüm içerisinde atmayı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.