DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.132.985 2.132

Pamukova Güneş Enerji Santrali Projesi’nin sondaj çalışmalarını tamamladı…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pamukova Güneş Enerji Santrali Projesi’nin sondaj çalışmalarını tamamladı…

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), İsabalı Mahallesinde 48 bin metrekarelik alanda inşa edeceği Pamukova Güneş Enerji Santrali Projesi’nin sondaj çalışmalarını tamamladı.

Ekiplerin titizlikle yürüttüğü proje neticesinde yapılan zemin etüt çalışmaları ile GES için önemli bir adım atılmış oldu.

Zemin uygunluğunun müsait olduğu 48 bin metrekarelik alanda toplam 6 bin 408 adet güneş paneli ile güneşten enerji üretilecek.

2023 yılında hizmete alınan ve 55 bin metrekarelik alanda güneşten aldığı enerjiyi elektriğe çeviren Karaman GES Projesi’nden sonra çalışmalarına başlanan Pamukova GES Projesi ile şehir ikinci güneş enerji santraline kavuşacak.

“SAKARYA YENİLENEBİLİR ENERJİ ALANINDA ÖNCÜ OLACAK”
Kurum tarafından yapılan açıklamada, “Pamukova İsabalı Mahallesi’nde zemin etüdü için başlattığımız sondaj çalışmalarını tamamladık. Pamukova GES Projesi kapsamında yapılan çalışmalar ile zeminin uygunluğu tüm detayları ile titizlikle incelendi. 6 bin 408 adet panel ile güneşten enerji üreteceğimiz GES Projemizin saha çalışmalarına an itibariyle hız kazandırıyoruz. Çevreci yaklaşımla yürüttüğümüz projeler ile Sakarya yenilenebilir enerji alanında öncü olacak. Atılan adımlar ile elde edilen tasarruf sonucunda ise Sakarya için yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.