SON DAKİKA

Pamukova’da Düğünlerde Yemek Yasağı Kalktı! Artık İkram Süresi 1 Saat…

Bu haber 13 Ağustos 2020 - 21:27 'de eklendi.

Pamukova İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun geçtiğimiz hafta uygulamaya aldığı düğünlerde yemek ve ikram yasağını kaldırdı. Alınan yeni karar ile birlikte cemiyetlerde yemek ve ikram süresi 1 ”bir” saat olarak belirlendi.

İlçe Hıfzıshha Kurulu yemek ve ikram yasağını kaldırırken, yemek ve ikram sırasında uygulanmak üzere yeni önlem ve kuralları açıkladı.

İŞTE PAMUKOVA İLÇE HIFZISSIHHA KURUL’UNUN YENİ KARARI
İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 12/08/2020 tarihinde Pamukova Kaymakamı Cemal DEMİRYÜREK başkanlığında toplanarak;
İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde Koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için tedbirlere riayet edilmesi elzemdir. Gelinen aşamada erken tespit, evde izolasyon ve evde tedavi süreçlerinin ön plana çıktığı ve alınacak tedbirlerin de bu önceliklere göre şekillendirileceği yeni bir döneme girilmiştir. Bu yeni dönemde yürütülecek faaliyetlerde rehberlik, ikna edicilik ve caydırıcılık ilkeleri önem kazanmıştır.
İl Hıfzısıhha Kurulunun 12/08/2020 tarih ve 77 sayılı kararları doğrultusunda ve Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72 nci maddeleri uyarınca aşağıdaki kararlar alınmıştır.

07.08.2020 tarih 66 sayılı İlçe Hıfzıssıhha Kurul Kararımızın 9. Maddesi b bendinin aşağıda belirtildiği şekilde tadil edilmesi uygun görülmüştür.

b) Düğün, nişan, sünnet vb. organizasyonlarda yemek vb.yiyecek ikramı olması durumunda; – Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından hazırlanan “Covid 19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi”nde yer alan “ 29. Restoran, Lokanta, Kafe Pastane, Börekçi, Tatlıcı ve İçerisinde Yeme-İçme Hizmeti Sunan İşletmelerde Alınması Gereken Önlemler”e harfiyen uyulmasına, – Yemek ikramının 1 (bir) saat içerisinde tamamlanmasına, insanların ortamdaki gürültü nedeniyle birbirini duyamaması ve yüksek sesle konuşmalarına bağlı damlacık yoluyla Covid -19 bulaş riski artacağından bu süre zarfında canlı müzik dahil herhangi bir müzik icra edilmemesine ve enstrüman çalınmamasına, – Yemek salonuna tüm davetlilerin maske ile girmesine ve yemek dışında da maske takılmasına devam edilmesine, – Bir veya daha fazla davetli toplantıdan sonraki 14 gün içinde Covid-19 belirtileri gösterdiğinde İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin temaslıları izlemelerine yardımcı olması adına düğüne davetli tüm katılımcıların adları ve iletişim bilgilerinin en az 14 gün süre ile işletme yetkililerince saklanmasına.

Yukarıda belirtilen tedbirlere uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması tedbirleri uygulanacaktır;

1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince oy birliği ile karar verilmiştir.

resim yükle

resim yükle

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.