DOLAR 32,2960 % -0.05
EURO 34,9357 % -0.05
STERLIN 41,4751 % 0.04
FRANG 36,1452 % 0.01
ALTIN 2.391,71 % -0,97
BITCOIN 66.859,57 -3.074

Polisten Gürültü yapan Motosikletlere sıkı takip..

Yayınlanma Tarihi : Google News
Polisten Gürültü yapan Motosikletlere sıkı takip..

Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği ekipleri, ilçede sivil ekiplerle, gürültü yapan motosikletleri yakalayıp trafikten men ettiler.. Toplam 98 araca idari para cezası kesildi..

Pamukova ilçe merkezinde normalden fazla ses çıkarması için modifiye edilen ve ” abart egzoz” denilen akşam takılan motosikletlerin çevreye verdiği rahatsızlıktan artan şikayetler polis ekiplerini harekete geçirdi. Kaymakamlık makamından yapılan açıklamada 2019 yılı içerisinde bugüne kadar görevlilerce yapılan uygulamalarda kontrol edilen 204 araçtan sigortasız muayenesiz ve abart egzoz aksam takılı 98 araca idari para cezası kesildiği ve 50 motosikletinde trafikten men edildiği öğrenildi.

Pamukova Kaymakamlığı Uyardı!
Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe merkezindeki 17 noktada 36 hareketli, kameradan asayiş ve trafik ekiplerimiz 7/24 denetim yapıyor.

Emniyet ekiplerimiz ilçemizde (KGYS) ”KENT GÜVENLİK YÖNETİM SİSTEMİ” ile günün her anı denetimlerini gerçekleştiriyorlar, vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için ilçemizde Trafik kurallarının yanı sıra Trafik işaret ve işaretçilerine de önem ile uyulmalıdır. Öncelikli olarak yayalara geçiş hakkı tanımayan,Emniyet kemeri, cep telefonu, kask kullanımı, çift sıra parklanma, yaya kaldırımına park yapılması ve drift gibi konulardaki ihlaller kontrol edilip trafiğe kapalı alanlara yönelik motosiklet denetimleri gerçekleştiriliyor.

“Uygulamalar devam edecek. Gürültü kirliliği yapan motosiklet ve araçlara izin verilmeyecek.. “

Pamukova Kaymakamlığı’nda yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi ” Güvenli bir trafik sisteminin oluşturulabilmesi için, trafiğin aktif unsurlarından olan sürücü hatalarının önlenmesi büyük önem taşımaktadır. Abartı egzoz tertibatı bulunan araçlar hem çevreyi rahatsız etmekte, hem de gürültü kirliliğine sebebiyet vermektedir. İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri tarafından ehliyetsiz ve alkollü araç kullanan sürücüler ile halka rahatsızlık verici abartı egzoz düzeni bulunan araçları kullanan sürücüler ve küçük yaştaki çocukların kullandığı motosikletler ile plakasız motosikletler üzerinde uygulama yapılacaktır. 2918 Sayılı Karayolları ve Trafik Kanunu’na aykırılık teşkil eden araçlar trafikten men edilecek ve bu konudaki uygulamalara sıklıkla devam edilecek, yayalara geçiş önceliği vermeyen, gürültü kirliliğine yol açacak egzoz kullanan motosiklet ve otomobil sürücülerine izin verilmeyecektir” dendi.

”Amacımız Ceza Kesmek Değil”
İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, “Özellikle yayalara öncelik tanımayan, emniyet kemeri takmama, telefonla konuşma birçok yerde olduğu gibi Pamukova’da da fevkalade ihlal edilen bir durumdu. Netice itibarıyla teknolojinin gelişmesi ile birlikte bunların kontrolü, kontrol sıklığı ve yoğunluğu imkanı daha da genişliyor. Burada amacımız vatandaşlarımıza ceza kesmek yada cezalandırmak değil. Ama bütün medeni ülkelerde olduğu gibi kurallara uymamız, kendi can ve mal güvenliğimiz açısından çok önemli. Birkaç gündür bu sistem üzerinden uygulamalar başladı. Biz vatandaşlarımızı bu konuda uyararak, görüşmelerimizi yapıyoruz. Tekrardan söylüyorum, derdimiz ceza kesmek değil, kurallara uyarsak güvenliği sağlamış olacağız. Dolayısı ile bizim de ceza kesmek gibi bir duruma ihtiyacımız kalmayacak” dedi.

Haber: Levent Tüysüz
Pamukova (AA)

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.