DOLAR 32,2283 % -0.02
EURO 35,0060 % 0.13
STERLIN 41,0884 % 0
FRANG 35,2492 % 0.07
ALTIN 2.421,24 % 0,11
BITCOIN 68.580,01 -0.892

Polisten ilçe genelinde motosiklet ve kask denetimi!..

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Polisten ilçe genelinde motosiklet ve kask denetimi!..

Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, tescilsiz olarak motosiklet kullanımını önlemek ve sürücülerin trafiğe çıkarken kask takmaları yönünde farkındalık oluşturmak amacıyla denetimlerde bulundu.

Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Geçtiğimiz yıl Pamukova ilçe merkezinde normalden fazla ses çıkarması için modifiye edilen ve ” abart egzoz” denilen akşam takılan motosikletlerin çevreye verdiği rahatsızlıktan artan şikayetler polis ekiplerini harekete geçirdi. Yapılan açıklamada 2019 yılı içerisinde görevlilerce yapılan uygulamalarda kontrol edilen 204 araçtan sigortasız muayenesiz ve abart egzoz aksam takılı 98 araca idari para cezası kesildiği ve 50 motosikletinde trafikten men edildiği öğrenildi.

”Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü Duyurdu”
Motosiklet ve motorlu bisiklet sürücülerinin kask takmaları can güvenlikleri açısından zorunlu olup, kask takmayan sürücülere yönelik denetimler sıklık ilçe genelinde yapılacaktır. Kasksız, plakasız trafiğe çıkan motosikletler trafikten men edilerek otoparka çekilecektir. Ayrıca sürücü belgesiz, sigortasız ve muayenesiz araçlara trafik yönünden idari para cezası uygulanacaktır.

”Günün Her Anı Takipteyiz”
Emniyet ekiplerimiz ilçemizde (KGYS) ”KENT GÜVENLİK YÖNETİM SİSTEMİ” ile günün her anı denetimlerini İlçe genelinde bulunan kameralardan gerçekleştiriyorlar, vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için ilçemizde Trafik kurallarının yanı sıra Trafik işaret ve işaretçilerine de önem ile uyulmalıdır. Öncelikli olarak yayalara geçiş hakkı tanımayan, kask takmayan, Emniyet kemeri, cep telefonu, kask kullanımı, çift sıra parklanma, yaya kaldırımına park yapılması ve drift gibi konulardaki ihlaller kontrol edilip trafiğe kapalı alanlara yönelik motosiklet denetimleri gerçekleştiriliyor.

”Amacımız Ceza Kesmek Değil”
Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü, “Özellikle yayalara öncelik tanımayan, motosikletlerde kask kullanmama, emniyet kemeri takmama, telefonla konuşma birçok yerde olduğu gibi Pamukova’da da fevkalade ihlal edilen bir durumdu. Netice itibarıyla teknolojinin gelişmesi ile birlikte bunların kontrolü, kontrol sıklığı ve yoğunluğu imkanı daha da genişliyor. Burada amacımız vatandaşlarımıza ceza kesmek yada cezalandırmak değil. Ama bütün medeni ülkelerde olduğu gibi kurallara uymamız, kendi can ve mal güvenliğimiz açısından çok önemli. Birkaç gündür bu sistem üzerinden uygulamalar başladı. Biz vatandaşlarımızı bu konuda uyararak, görüşmelerimizi yapıyoruz. Amacımız vatandaşlarımıza ceza kesmek değil, kurallara uyarsak güvenliği sağlamış olacağız. Dolayısı ile bizim de ceza kesmek gibi bir duruma ihtiyacımız kalmayacak” Açıklamasında bulunuldu..

Haber: Levent Tüysüz #PsM

DSC_9538.jpg

DSC 9541 DSC 9544 DSC 9548 DSC 9552 DSC 9555 WhatsApp Image 2020 09 30 at 15.12.44 WhatsApp Image 2020 09 30 at 15.12.46 WhatsApp Image 2020 09 30 at 15.12.47

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.