DOLAR 32,5979 % 0.29
EURO 34,7423 % 0.13
STERLIN 40,3010 % 0.31
FRANG 35,7924 % 0.24
ALTIN 2.472,47 % -1,08
BITCOIN 66.045,80 1.422

Tüm Türkiye kara teslim olacak! Balkanlardan soğuk hava geliyor…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tüm Türkiye kara teslim olacak! Balkanlardan soğuk hava geliyor…

Türkiye, yarından itibaren Balkanlar üzerinden gelecek soğuk hava sisteminin etkisi altına giriyor. Çarşamba günü ise tüm yurtta kar yağışı bekleniyor.

Yeni yılın ilk haftasını sıcak bir hava ile geçiren Türkiye’de soğuklar ülkeye giriş yapıyor. Türkiye, yarından itibaren Balkanlar üzerinden gelecek soğuk hava sisteminin etkisi altına giriyor ve beklenen kar geliyor. Yarın karla karışık yağmur etkili olacak, çarşamba günü ise kar yağışı etkisini artıracak.

Hava sıcaklığı ülke genelinde 10 derece birden düşerek mevsim normallerinde seyredecek.

Hava Tahmin Uzmanı Serdar Yıldırım kar yağışı beklenen bölgelerle ilgili şu bilgileri verdi:

“Karadeniz üzerinden gelen yağışlı havayla birlikte yarın öğle saatlerinden itibaren yurdun kuzey batı kesimlerinden başlayarak karla karışık yağmur ve yer yar kar yağışı olması bekleniyor. Kar yağışı yurdun kuzey bölgelerinde daha yoğun hissedilecek. Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Batı Karadeniz’in iç kesimleri Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olma ihtimali yüksek.”

Çarşamba kar geliyor, bu hafta hava nasıl olacak?

Yarından Marmara’nın batısı ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kar yağışı bekleniyor. Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kar yağışı diğer yerler yağmurlu geçecek. Yer yer Karadeniz’in batısı, Ege, Marmara, Akdeniz’de yağışlar kuvvetli olacak. Çarşamba günü ise tüm yurtta kar yağışı bekleniyor.

Pamukova İçin 5 Günlük Hava Tahmini Şöyle;


error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.