DOLAR 32,1812 % -0.15
EURO 34,9604 % 0.03
STERLIN 41,0544 % -0.01
FRANG 35,2130 % -0.02
ALTIN 2.426,35 % 0,33
BITCOIN 68.432,01 -1.043

Turgutlu Gölet’inin yapımına tekrardan başlanıyor…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Turgutlu Gölet’inin yapımına tekrardan başlanıyor…

Pamukova Turgutlu ve Gökgöz Mahalleleri arasında Değirmen Deresi üzerinde inşa edilmesi için 2016 yılında Devlet Su işleri 3’üncü Bölge Müdürlüğünce kamulaştırma işlemleri başlayan, 26 Ocak 2017 de ihaleye çıkan ve 2 Haziran 2017 de Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu’nun Sakarya da toplu temel atma töreni ile temeli atılan 94.500 liraya mal olması beklenen Turgutlu Sulama Göleti, yüklenici firmanın sözleşme şartlarını yerine getirmemesi sonucu sözleşmesi fesih edilmişti.

Girişimler sonuç verdi

Yaşanan bu olumsuzluklar sonrası geçtiğimiz yıl Sakarya AK Parti Milletvekili Murat Kaya, AK Parti Pamukova İlçe Başkanı Burak çelik ve Belediye Başkanı Güven Övün, Turgutlu Gölet’inin yarım kalan inşaatı ile ilgili Bakanlık nezdinde görüşmeler yapmıştı.

Girişimler sonucunda tekrar ihaleye çıkan Turgutlu Gölet’i ikmali ve Sulamasına ilişkin geçtiğimiz hafta Devlet Su İşleri Eskişehir 3. Bölge Müdürü Kaan Şan ile yüklenici firma arasında sözleşme imzalandı.

İmzalanan bu sözleşme ile yarım kalan Turgutlu Gölet’inin yapımına tekrar başlanacak. Gölet için Bakanlığın 70 milyon lira ödenek ayırdığı ifade edildi.

AK Parti Milletvekili Murat Kaya ve İlçe Başkanı Burak Çelik ” Pamukova’mıza hayırlı olsun”

AK Parti Pamukova İlçe Başkanı Burak Çelik, Turgutlu Gölet’i için bakanlığın tekrar ihaleye çıktığını ve D.Sİ 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yüklenici firma ile sözleşme imzalandığını açıklarken, AK Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yaptığımız çalışmalar ve takiplerimiz sonucunda Devlet Su İşleri Eskişehir 3. Bölge Müdürlüğü tarafından Pamukova İlçesi Turgutlu Gölet’i İkmali ve Sulaması işine ait sözleşme imzalanmıştır. Pamukova’mıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Eskişehir 3. Bölge Müdürü Şan yüklenici firma ile sözleşmenin imzalandığını duyurdu

Eskişehir DSİ 3. Bölge Müdürü Kaan Şan ise DSİ 3. Bölge Müdürlüğünün sosyal medya hesabından Pamukova Turgutlu Gölet’i için yüklenici firma ile sözleşmenin imzalandığını duyurdu.

Yapımı tamamlandığında Pamukova Turgutlu Sulama Gölet’i, Turgutlu, Gökgöz, Bayırakçaşehir ve Geyve İlçesi Düzakşaşehir Mahallelerinde toplam 980 dekar zirai alanı suya kavuşturacak.

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.