DOLAR 32,5919 % 0.27
EURO 34,7507 % 0.16
STERLIN 40,3138 % 0.34
FRANG 35,8035 % 0.27
ALTIN 2.473,86 % -1,03
BITCOIN 65.910,89 1.487

AK Parti’nin ilçe adayları belli oluyor..

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK Parti’nin ilçe adayları belli oluyor..

AK Parti’nin Sakarya’daki 14 ilçe belediye başkan adayı bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı toplantı ile belirlenecek. Aday olarak belirlenen isimlerin yarın kamuoyuna sızması beklenirken tanıtım toplantısı ise hafta sonu yapılacağı konuşuluyor.

HEYECANLI AKŞAM
AK Parti’nin Sakarya’daki ilçe belediye başkan adayları için son viraja girildi. Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi’nden Serhat Saruhanoğlu’nun haberine göre, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un da içerisinde yer aldığı üst komisyon bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başkanlığında bir araya gelerek Sakarya’nın da aralarında bulunduğu birçok şehrin ilçe adaylarını belirleyecek.

DEĞİŞİM OLACAK MI?
AK Parti Genel Merkezi’ndeki adaylık mesaisinde teşkilat görüşleri ve anketler değerlendirilerek ilçelerde en çok karşılık bulan isimler aday olarak belirlenecek. Arifiye ve Kocaali’de 3 dönem kurulanına takılan başkanların yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceğine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karar verecek. Kulislere yansıyan bilgilere göre birçok ilçede yeni isimlerle yola devam edilecek. Başarılı bulunan belediye başkanlarına ise ‘Devam’ işareti verilecek.

TEVER’E GÖREV DÜŞER Mİ?
Gözler ise daha önce kendisinin de aday gösterilebileceğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’de olacak. Bu konuyla ilgili takdir yetkisi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’da olacak. AK Parti’nin 14 ilçe belediye başkan adayının bu akşam belli olması sonrasında ilk bilgilerin yarın kamuoyuna sızması bekleniyor. Aday tanıtım toplantısının ise hafta sonu yapılması öngörülüyor.

EN KISA SÜRE İÇİNDE
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Ankara’nın ilçe belediye başkanlarının açıklandığı AK Parti ve Cumhur İttifakı’nı temsil edecek büyükşehir ve il belediye başkan adaylarının ardından ilçe adaylarının tanıtımına devam ettiklerini söyledi. Erdoğan, bazı yerlerde bizzat kendisinin, diğer yerlerde de genel başkan yardımcıları vasıtasıyla ilçe adaylarının tanıtımını en kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.