DOLAR 32,1813 % -0.22
EURO 35,0033 % 0.02
STERLIN 40,9306 % -0.29
FRANG 35,2016 % -0.12
ALTIN 2.412,25 % -0,26
BITCOIN 68.682,09 -0.534

Atmaca ”Kayı’nın İzinde”Projesi Kapsamında Söyleşi Gerçekleştirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Atmaca ”Kayı’nın İzinde”Projesi Kapsamında Söyleşi Gerçekleştirdi.


Gençlik Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı “Kayı´nın İzinde” Projemiz kapsamında, Pamukova Akhisar Anadolu lisesi okulunun toplantı solonunda gerçekleşen söyleşiye Pamukova Gençlik Spor Müdürü Mehmet Atmaca, okul öğretmenleri ve öğrencilerle, Güreş ve yağlı güreş tarihi, özellikleri, bu sporun gerektirdiği ahlak ve karakter ile ilgili söyleşide bir araya geldi.


 “Ruhu eğitmenin yolu iyi ahlaktan, milli ve manevi değerlere sahip çıkmaktan geçer.”

Mehmet Atmaca öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldiği söyleşide şunları söyledi: “650 yılı aşkın bir süredir devam eden ata sporumuz güreşin temsilcilerinden olmak, bu sporu yaşatarak,tanıtanlar arasında olmak gurur verici bir şey. Ata sporumuz güreşte başarılı olmak için sadece bedeni değil aynı zamanda ruhu da eğitmek lazım. Ruhu eğitmek ise iyi ahlaktan, milli ve manevi değerlere sahip çıkmaktan geçer. Bu sebeple Kayı’nın İzinde” Projesi Projesi kapsamında sizlerle bir arada olup kültür mirasımıza sahip çıkıldığını görmekten dolayı çok mutluyum İnşallah Nisan ayında Pamukova’lı Güreşçilerimizin son durumlarını görme fırsatı bulacağız, antrenmanları başladığında projede yer alan gençlerle beraber güreş eğitimi yapacağız. Bu sayede uygulamalı olarak da bu şerefli sporun maneviyatını yaşayacaksınız. Hepinize bu nazik davetiniz için teşekkür ederim.” dedi.

Haber: Levent Tüysüz

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.