DOLAR 32,1833 % -0.14
EURO 34,9545 % 0.02
STERLIN 41,0513 % -0.01
FRANG 35,1988 % -0.06
ALTIN 2.423,85 % 0,22
BITCOIN 68.883,99 -0.606

Fabrikadan Atılan işciler,Açtıkları Davaları Kazanmaya başladı..

Yayınlanma Tarihi : Google News
Fabrikadan Atılan işciler,Açtıkları Davaları Kazanmaya başladı..

Pamukova’da faliyet gösteren beton travers fabrikasında çalışan 45 işçi ücret adaletsizliği, ağır çalışma şartları nedeni ile topluca işi durdurma kararı alarak, Greve gitmişlerdi.

Grev esnasında DİSK / Cam Keramik İş Sendikasına üye oldukları gerekcesi ile, işten çıkartılan işçiler, haklarını aramak için karşı tarafa dava açmış ve açtıkları dava sonucunda, 45 çalışandan ilk olarak işten atılan üç işçi açtıkları davaları kazandı. Mahkeme işçilerin işe iadesine ve toplam 16 bürüt maaş sendikal tazminat verilmesi kararı aldı. Bu kararla işçiler ayrıca kıdem ve ihbar tazminatlarınızda alabilecekler. Karar diğer işçiler içinde emsal niteliği taşıyor.

Mahkemenin verdiği bu karara, işverenin itiraz etmesi sonucu, Mahkemenin çalışanların lehine vermiş olduğu bu kararı istinah mahkemesine yollandı.

Hatırlanacağı gibi ücret zammı ve sendikanın tanınmasını talep eden işçiler iş durdurarak günlerce fabrika içinde eylem yapmış ve sonunda polis zoruyla fabrikadan çıkarılmıştı. Yıllarını fabrikaya veren işçiler anayasal haklarını kullanarak sendikaya üye olmuş ve bunun üzerine tazminatsız işten atılmışlardı..

Haber: Levent Tüysüz

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.