DOLAR 32,5919 % 0.27
EURO 34,7507 % 0.16
STERLIN 40,3138 % 0.34
FRANG 35,8035 % 0.27
ALTIN 2.473,86 % -1,03
BITCOIN 65.910,89 1.487

Minik Kalplerin Vatan sevgisi kitapta ölümsüzleştirildi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Minik Kalplerin Vatan sevgisi kitapta ölümsüzleştirildi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü dolayısıyla Sakarya Pamukova 75. Yıl İlkokulu öğrencilerinin yazdığı “vatan sevgisi” temalı şiir ve hikayeler, “Minik Kalplerden Ölümsüz Kahramanlara” isimli eserde kitaplaştırıldı.

Pamukova 75. Yıl İlkokulu düzenlenen tanıtım programına, Kaymakam Recai Karal, Garnizon Komutanı Oktay Eren, Sakarya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Yalçın , İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, kurum amirleri yanı sıra çok sayıda veli katıldı.

Tanıtım Programına, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı, daha sonra ise yapılan protokol konuşmaları ve minik öğrencilerin okumuş olduğu Şiirlerle devam etti.

75. Yıl İlkokulu Müdür Yardımcısı Erdem Alkan ile öğretmenler Şerife Duman ve Beyza Akça, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü dolayısıyla, öğrencilerine vatan sevgisi aşılamak amacıyla proje başlatarak kitap haline getirilmek üzere çocuklardan şiir ve hikaye yazmalarını istedi.

Kitapta, yapılan yarışma sonucunda çok sayıda şiir ve hikaye içerisinden 45’ine yer verilirken vatan sevgisi, şehitlik ve gazilik konuları işlendi. 50 öğrenci ise esere resimleriyle katkıda bulundu.
“Minik Kalplerden Ölümsüz Kahramanlara” isimli 400 adet basılan ve 22 Mart Cuma günü minik yazarları tarafından imzalanacak olan kitap, ordu, emniyet mensuplarına ve vatandaşlara hediye edilecek.

Okul Müdürü Mehmet Kabasakal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ordu, polis, şehit ve gazilere öğrencileri vasıtasıyla mesaj iletmek istediklerini, bu mesajı da kitapta en güzel şekilde ilettiklerini düşündüğünü söyledi.
Kabasakal, “Kitabımız genelde küçük kalplerden şehitlerimize, kahraman ordumuza ve emniyet mensuplarına mesajlar içeriyor. Tamamen şehitlik, gazilik ve geçmişten günümüze bunun yaşantısı, yaşanması ve ileriye aktarımı şeklindedir.” diye konuştu.

Öğrencilere şehitliğin ve kahramanlığın neler olduğunu anlatmak istediklerini, terörle mücadelenin devam ettiğini ifade eden Kabasakal, “Bu çerçevede kahraman ordumuzda da bu ve buna benzer duyguların tyansıması ve çok uzun süre olmadı 15 Temmuz var. Bunlarla ilgili duygu, düşüncelerini esere yansıtmaya çalıştık. Aynı zamanda hem şiir hem hikaye ve resimlerle buna katkı sağlayarak güzel bir eser ortaya çıktı. Amacımız, terörle mücadeleye devam eden cephedeki ordumuza bu eserleri hediye etmek. Hem emniyet mensuplarımıza hem kahraman ordumuza küçük çocuklarımızın vasıtasıyla bir mesaj vermek istedik.” diye konuştu.
Kitabın 400 adet basıldığını dile getiren Kabasakal, çalışmada emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Program sonunda protokol üyeleri,  öğrencilerin yazdıkları kitapları imzaladılar. Küçük yaşta bu tür bir organizasyonda yer alan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu.

Pamukova (AA)
Haber: Levent Tüysüz

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.