DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.137.119 1.642

ORMAN HAFTASI NEDENİYLE FİDAN DİKİM PROGRAMI YAPILDI..

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
ORMAN HAFTASI NEDENİYLE FİDAN DİKİM PROGRAMI YAPILDI..

 

İlçemizde Orman Haftası kutlama, programı çerçevesinde Pamukova Pınarlı Bacı ilkokulunda fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Pamukova Kaymakamı Recai Karal,Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Tosun, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, Pamukova Doğa Canlılarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Özlem Çengel ve Gönüllüler, siyasi partiler, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı, protokol üyeleri, kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman haftasını kutlayarak konuşmasına başlayan Kaymakam Recai Karal, “Dünyamızın oksijen kaynağı ormanlarımız sayesinde bizler sağlıklı ve yaşanılabilir bir çevrede yaşamımızı sürdürebiliyoruz. Yaşadığımız dünya ve canlılar için ormanın önemi büyüktür. Çünkü ormanlar sayesinde nefes alıyoruz. Sevgili öğrenciler; Ormanlar bizim ciğerlerimizdir.


Orman varlığımızla övünüyoruz, gurur duyuyoruz. Ancak ormanların korunması, gençleştirilmesi, bugün gerçekleştireceğimiz fidan dikimi gibi yeni ağaçlandırma çalışmalarıyla orman alanlarının arttırılması ve var olan ormanlardan daha büyük verim elde edilebilmesi için gelecek kuşaklarımızda bu konuda duyarlılık yaratmamız gerekmektedir.” diye konuştu.


Konuşmaların ardından Kaymakam Recai Karal ve protokol üyeleri öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Haber: Levent Tüysüz

 

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.