DOLAR 32,2893 % -0.07
EURO 34,9060 % -0.1
STERLIN 41,4131 % -0.08
FRANG 36,1380 % 0.01
ALTIN 2.391,44 % -0,98
BITCOIN 66.620,01 -1.659

Polis dilencilere göz açtırmıyor..

Yayınlanma Tarihi : Google News
Polis dilencilere göz açtırmıyor..


İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, bugün yaptığı açıklamada, “Hedefimiz sokaklarda bir tane bile dilenci bırakmamak. Bunun için maksimum seviyede personel ile çalışacağız” demişti. Kaya, bu hedef için Emniyet ve Belediye Personeli’nin iş birliği içinde olacağını, gerekirse devriye sistemi kuracaklarını da sözlerine eklemişti.

Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) Salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında, başlatıldığını duyurdukları uygulamaya ilişkin; “Şehrin sokaklarında dilencileri azaltmak bizim suç sayımızda da önemli azalmalara neden olacaktır. Ben bu projenin suçla sinerjik mücadele kapsamında katkı sağlayacağına inanıyorum. İnsanlar dilenmenin insanlık onuru için onur kırıcı olduğunu kabul edince hiç kimse dilenmeyecek ama arsızlık amacıyla dilenme, ihtiyaç için değil zenginlik için dilenme durumunu sonlandıracağız. Özellikle ufak yaşta çocukları dilenmeye zorlayan ailelere adli işlem yapılması talimatı verdim, bu ciddi bir suçtur ve aileler 1 ila 3 yıl ile yargılanacaklar. Özellikle çocuk ve gençler dilenerek para almaya başlayınca kolay para kazanma yöntemi olarak gördüğü bu olayı hırsızlığa ve ya farklı suçlara ilerletiyor. Biz il olarak bunun için bir irade oluşturduk, örnek olacak bir çalışmanın startını veriyoruz. Cuma gününden itibaren polis ve zabıta ekipleri birlikte ortak çalışmamız başlayacak. Tüm şehir için bu çalışma geçerli olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamaların ardından şehrin belirli bölgelerinde emniyet personelinin sokakta rastladıkları dilencilere fırsat vermediği, söz konusu şahıslar hakkında derhal işlem yapıldığı gözlendi. Serdivan İlçesi Kafeler Sokağı mevkiinde çekilen bu fotoğraflar, emniyetin gün içindeki açıklamalarında ne kadar kararlı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.