DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 67.135,62 0.391

İçişleri Bakanlığı’ndan flaş hamle! Artık ruhsatsız silah taşıyanlar..

Yayınlanma Tarihi : Google News
İçişleri Bakanlığı’ndan flaş hamle! Artık ruhsatsız silah taşıyanlar..

İçişleri Bakanlığı, hazırladığı torba yasa hazırlığı ile birlikte ruhsatsız silah taşımada, 1 ile 3 yıl arasında olan hapis cezasını, 2 ile 5 yıla çıkarmaya hazırlanıyor. Söz konusu kanun teklifi kısa süre içinde TBMM’ye gönderilecek.

İçişleri Bakanlığı, toplumu derinden etkileyen ve vatandaşlarımızın huzurunu bozan organize suç örgütleri ve çetelerde mücadelede önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

MAHKEMELER TUTUKLAMA KARARLARI VERMEYE BAŞLAYACAK

Habertürk’ten Bülent Aydemir’in haberine göre; silah kaçakçılığı ve ruhsatsız silah taşınmasına yönelik yasal bazı adımlar atılırken, sahadaki operasyonlar da kararlı şekilde hız kesmeden devam ediyor. Söz konusu kanun teklifi kısa süre içinde TBMM’ye gönderilecek. Devam eden operasyonları yargının da kararları ile desteklemesi büyük önem taşıyor. Bu amaçla bundan sonraki ruhsatsız silah yakalamalarında mahkemeler tutuklama kararları vermeye başlayacak. Tutuklama kararları ve tutuklu yargılamalar, caydırıcılığı artıracak.

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.