DOLAR 32,1813 % -0.22
EURO 35,0033 % 0.02
STERLIN 40,9306 % -0.29
FRANG 35,2016 % -0.12
ALTIN 2.412,25 % -0,26
BITCOIN 68.682,09 -0.534

Pamukova’da Eğitim Camiası Şiddete Karşı Tek Ses…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pamukova’da Eğitim Camiası Şiddete Karşı Tek Ses…

Pamukova ilçesindeki eğitim sendikaları, son günlerde eğitim kurumlarında yaşanan şiddet olaylarına karşı güçlü bir tepki gösterdi. Türk Eğitim Sen, Eğitim Bir Sen, Eğitim İş ve Teç Sen üyeleri, Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde ortak bir basın açıklaması düzenledi.

İstanbul’un Eyüpsultan Alibeyköy Mahallesi’nde yaşanan feci olay, eğitim camiasını derin bir üzüntüye boğdu. Geçtiğimiz günlerde özel bir okulda müdürlük görevini yürüten İbrahim Oktugan, daha önce okuldan kovulan öğrenci Y.K. tarafından silahla vurularak öldürüldü. Bu acı olayın ardından, son günlerde artan şiddet vakalarına karşı Türk Eğitim Sen, Eğitim Bir Sen, Eğitim İş ve Teç Sen Pamukova İlçe Temsilcilikleri, sendikalara bağlı öğretmenlerin katılımıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Sendikalar adına basın açıklaması yapan öğretmen Sedef Sağlam; ” Kıymetli meslektaşlarım, Ülkemizi ve eğitim camiamızı büyük yasa boğan şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde okul müdürü olarak görev yapan İbrahim Oktugan, menfur bir saldırı sonucu silahla vurularak canice öldürüldü. Öncelikle kıymetli meslektaşımıza Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve eğitim camiamıza başsağlığı diliyoruz. Ne yazık, gün geçmiyor ki bir meslektaşımız daha şiddete maruz kalmasın. Meslektaşlarımıza yönelik şiddeti önleyecek etkili tedbirleri getirecek yasal düzenlemelerin yapılması için daha kaç canımız yanması lazım.

Yurdun dört bir yanında evlatlarımızın, vatanına, milletine, ailesine faydalı iyi birer insan olması için fedakarca mücadele eden öğretmenlere yapılan bu saldırılar, kutsal mesleğimizi icra etmemizi engelleyemeyecektir. Öğretmenlerimizin mesleklerini şiddete maruz kalmadan yapabilecekleri Öğretmenlik Meslek Kanunu bir an önce düzenlenmesi önem arz etmektedir. Okullarımızda daha güvenli ortamın oluşturulması için, güvenlik önlemlerinin sadece nöbetçi öğretmenler eliyle sağlanmaya çalışılmaması, Okullarımızda güvenlik görevlisinin bulundurulması, okullarda kamera sisteminin konulması, kamera sistemi var olan yerlerde ise yeterli hale getirilmesi hayati bir zorunluluktur.

Bakanlığımız, öğretmene şiddet konusunda daha fazla yaptırımları gündeme getirmeli, bu olaylara yasal yollarla dur denilmeli ve öğretmenlere yönelik şiddeti önlemek için acil eylem planı hazırlanmalıdır. Şiddet vakalarında idari ve hukuki soruşturmaların bir an önce yapılması, ilgililer hakkında yaptırımlar uygulanması ve okullarımızdaki güvenlik tedbirlerinin arttırılması noktasında azami gayreti göstermelidir. Öğretmenlik Meslek Kanunu öğretmenlerin mevcut haklarını koruyacak ve şiddet vakalarına son verecek bir şekilde revize edilmelidir.
Basın açıklamasına katılarak, destek veren Eğitim Bir Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim iş ve Teç Sen üyesi tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

2332eewewtrrtWhats-App-G-rsel-2024-05-10-saat-10-48-54-013ab7bdwqwq

error: Bu yazı kopyalanamaz
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattı
WhatsApp İhbar Hattımız Üzerinden Pamukova İle İlgili Haber Değeri Taşıyan Resim veya Video'larınızı Göndermek Sizden Yayınlamak Bizden.